Poletje je pred vrati, z njim pa obdobje nepredvidljivega in nestanovitnega vremena, ploh in neviht. Največji strah lastnikov vozil je ravno obilno deževje, ki hitro povzroči kakšno poškodbo in s tem nepotrebne stroške in skrbi. V takšnih primerih je zagotovo ena najboljših rešitev, da vozilo parkirate v garaži ali pod nadstreškom. Če takšne možnosti nimate na voljo, se lahko za preprečevanje neposrednega stika ledenih kroglic z vozilom uporabi odeja, preproga ali namenska zaščita pred točo. V kolikor vozilo ni garažirano, bi zaščita proti toči za avto morala biti obvezna oprema vsakega posameznika, ki mu ni vseeno za svoje vozilo. V nadaljevanju preberite, zakaj.
Poletje je čas za nepredvidljivo vreme
Poletje je čudovit čas, ki nas v večini razvaja s soncem in prijetnimi temperaturami. Velikokrat pa nas tudi preseneti, sončne žarke pa iznenada prekrije kak temen oblak z obilnimi padavinami in grmenjem. V takšni situaciji verjetno večina pomisli na svojega jeklenega konjička, saj nihče ne želi, da bi ga padavine poškodovale. Če ste na poti, se je najbolje ustaviti na prvem ustreznem mestu (avtocestnem postajališču, pokriti garaži ali bencinskem servisu) ter počakati, da ploha mine. Nikakor se ne ustavljajte na mestih, kjer bi lahko ogrožali druge udeležence v prometu, npr. pod mostovi ali v tunelih. Ker pa je Ker nikoli ne veste, kdaj vas preseneti dež, je zaščita proti toči za avto obvezna oprema v vozilu v poletnih mesecih, nekateri jo pa jo uporabljajo tudi pozimi.
V vozilu naj bo vedno zaščita pred točo
Ko vas ujame nevihta, nimate veliko časa za razmišljanje. Vozila so vredna veliko denarja in čeprav je vaša varnost na prvem mestu, ni nikomur vseeno, če mu padavine poškodujejo vozilo, tudi če je ta zavarovan. Čeprav zavarovalnica v primeru sklenjene police krije tovrstne poškodbe vozila, pa je postopek dolgotrajen, udrtine pa lahko na dolgi rok zmanjšajo vrednost vašega vozila. Hitra rešitev za tovrstne situacije je zaščita proti toči za avto, ki se nanj nadene kot prevleka. Izdelana je iz odpornega materiala, ki zaobjame celo vozilo, tudi stranice in kolesa, ne samo strehe, sprednjega dela in stekel. Izdelane so tako, da jih je mogoče namestitit hitro in enostavno, kar je v takšnih situacijah ključnega pomena za obvarovanje vozila.
Kakšna je kakovostna prevleka za vozilo?
Varovalne prevleke so običajno izdelane iz posebnih materialov, ki imajo sposobnost absorbiranja ali odbijanja energije udarcev. Izdelane so lahko iz različnih materialov, npr. mehanskega tkanja poliestra, najlona, pele ali različnih kombinacij le-teh. Kakovostna prevleka je takšna, ki se prilega vozilu. Za posamezne modele in znamke vozil najdete namenske prevleke, ki se popolnoma prilegajo ter tako omogočajo najboljšo možno varnost. Številne imajo tudi UV zaščito pred soncem, ki ščiti samo prevleko in vozilo pred sončnimi žarki ter ohranja prvotno barvo.
Zakaj je zaščita proti toči za avto koristna?
Uporaba varovalne prevleke ni stoodstotno zagotovilo, da bo bo vozilo popolnoma zavarovano pred poškodbami, lahko pa njena uporaba zmanjša tveganje za nastanek škode in s tem zagotovi dodatno varnost in privarčuje vaš denar. Zaščita proti toči za avto tako:
- preprečuje poškodbe vozila, kot so vdolbine, razbita stekla, poškodbe laka in druge mehanske okvare.
- preprečuje finančne izgube, ki jih zahtevajo popravila poškodb na vozilu in ki lahko predstavljajo visok strošek. Tovrstna prevleka je cenovno dostopna in predstavlja manjšo investicijo v primerjavi s stroški popravil.
- ohranja estetski videz vozila in izgleda veliko bolj elegantno kot odeje ali preproge.
- zagotavlja večjo mirnost in varnost. Če je vozilo pokrito, ste lahko brez skrbi, da vam bo slabo vreme poškodovalo vašega jeklenega konjička.
Vaše vozilo ne varuje samo pred vremenom, temveč tudi pred prahom in umazanijo, npr. v času saharskega peska ali povečane količine cvetnega prahu v zraku.
Pusti komentar
Se želiš pridružiti razpravi?Sodeluj!